Algoritmy a datové struktury 1

Přednáška z Algoritmů a datových struktur 1 [NTIN060] se koná v LS 2021/2021 ve čtvrtky od 10:40 (v N1, dá-li PES, jinak online).

Na přednášky používáme Zoom, odkaz jste dostali mailem. Pokud vám chybí, napište mi prosím. Videozáznamy přednášek se budou objevovat zde.

Kdybyste čemukoliv nerozuměli, rád si s vámi domluvím konzultaci. Ozvěte se mi prosím na adresu mares+ads@kam.mff.cuni.cz.

Co se přednášelo

datum téma video
4. 3. Úvodní příklad s nejdelší rostoucí podposloupností a přehlídka způsobů, jak ho vyřešit. Pokus o definici algoritmu. Výpočetní model RAM: paměť, aritmetické instrukce. video board
11. 3. Plán: Výpočetní model RAM. Čas a prostor konkrétního výpočtu (různé varianty: jednotková cena, logaritmická cena, omezený rozsah čísel), časová a paměťová složitost algoritmu. Programování na RAMu a počítání složitosti: příklad s tříděním výběrem. Připomenutí asymptotické notace (O, Ω, Θ).

Cvičení

Cvičení k této paralelce vedou:

Studentům kombinovaného studia doporučuji vybrat si libovolného cvičícího a domluvit se s ním na získání zápočtu za domácí úkoly. Účast na cvičení není nutná, ale hodí se alespoň občas se tam stavit, abyste měli přehled, co se dělá. Za mnou samozřejmě můžete přijít na konsultaci, domluvte se e-mailem.

Literatura

Ostatní zajímavé knihy:

Sbírky příkladů:

Různé:

Stránku spravuje Martin Mareš